سفرنامه مناطق عملیاتی شمالغرب 1

نشریه معبر

نقطه رهایی...

می گویند شنیدن کی بود مانند دیدن! و براستی که چنین است. بارها در جلسات و همایش های مختلف سخنان پرشور و حرارت سردار پاکپور، فرمانده محترم نیروی زمینی سپاه پاسداران را در مورد عملیات سال 90 در شمال غرب شنیده بودم اما شنیدن کجا و...

خدا توفیق داد و چند روزی عازم منطقه شدیم و گوشه هایی از آنچه با گوش شنیده بودیم، به چشم دیدیم. رزمندگان گمنام و بی ادعایی که بر سنگ سخت کوه ها استوار ایستاده اند تا دشمن به این آب و خاک طمع نکند، فرزندان معصومی که یتیم شدند تا خاکمان از لوث ضدانقلاب پاک شود، مردمانی که از خیلی امکانات محروم اند اما دل در گرو اسلام و انقلاب دارند...

اولین روز سفر خدمت سردار اوصانلو فرمانده شجاع و خاکی قرارگاه حمزه رسیدیم. با تمام مشغله ای که داشت بیش از یک ساعت وقت در اختیارمان گذاشت. گفتیم مصاحبه، گفت بروید منطقه را ببینید و با افراد حرف بزنید، خودتان دستتان می آید. اگر هم خواستید آخر سر بیایید با من مصاحبه کنید، و همینطور هم شد.

پاکسازی شمالغرب کشور از لوث اشرار و ضدانقلابی که سال ها در کوهستان های مرتفع این منطقه لانه کرده بودند، داستان که نه، افسانه ای خواندنی و شنیدنی است که متاسفانه تا کنون حتی یک برگ از این کتاب قطور نیز ورق نخورده است.

از قله های شمال غرب و فاتحانش، از شهدا و جانبازانش، از جاده ها و سنگرهایش، از فرماندهان و سربازانش و از مردمان ساده و صمیمی اش می توان کتاب ها نوشت و مستندها ساخت...افسوس!

آنچه در این صفحات می خوانید، ماحصل سفری کوتاه به منطقه است که تنها تشنگی مان را برای دیدن و شنیدن بیشتر کرد.

سلام خدا بر آنانی که نعمت امنیت این سرزمین بر شانه های استوارشان تکیه دارد . دست حق همراهشان و نصرت رفیق راهشان باد.

گزارش و مصاحبه ها: محمد صرفی

عکس: مهدی هادیفر

----------------------------------

* تشکر می کنم از برادر عزیزم جناب آقای صرفی سردبیر محترم نشریه معبر که محبت کردند و اجازه انتشار این مطالب را دادند.

* سفر مربوط به سال 91 است و با اجازه آقای صرفی جایی که ذکری از تاریخ کرده اند حذف کردم تا سفرنامه منحصر در زمان خاص نشود.

/ 2 نظر / 37 بازدید
بي تاب

سلام خدابه شما و آقاي صرفي خير دهد كه همچنان ياد اين شهدا و فداكاري هاي آنها را زنده نگه مي داريد.انشاءا...خودمان هم بتوانيم روزي به آن مناطق بريم تا از نزديك بيشتر شهدايمان را درك كنيم.

شهيد مهدي مولانيا

عید سعید فطر و پایان ماه صیام بخواهیم از خدای ذو الجلال و الکرام که تا سال آینده، صفا و پاکی دل حفظ بشه و نباشیم از انسانهای غافل